Instagram mavi tik alma – Instagram onay rozeti alma – 2019 [Güncel]

Bugün instagram mavi tik alma konusunda bildiklerimizi paylaşacağız. Instagram onay rozeti alma işlemleri nasıl yapılır? Instagram mavi tik alma nasıl yapılır gibi konularda bilgi vermeye çalışacağız.

Instagram, mavi tiki eskiden kendi uygun gördüğü hesaplara veriyordu. Yada mavi tik alabilmek için çok karışık yöntemlerle Instagram’a ulaşmaya çalışıyorduk. Şimdi ise; Instagram’a yeni gelen doğrulama iste özelliği ile, mavi tik almak için uygulama üzerinden kolayca başvuru yapabiliyoruz. Bunu nasıl yapacağımızı sizlere anlatacağız.

instagram mavi tik alma

İnstagram’da onaylı hesap sahibi olabilmek için; instagram uygulaması üzerinden aşağıda anlattığım mavi tik başvurusunu yapmanız gerekiyor.
  • Öncelikle instagram hesabımıza uygulama üzerinden giriş yapalım.
  • Ayarlar sekmesine geçelim
  • Hesap ayarları altında bulunan doğrulama iste sekmesine geçelim

 

  • Doğrulama iste sekmesini tıkladığımızda bizi instagram doğrulaması için başvur ekranı karşılayacak
  • Burada adımızı soyadımızı, bilinen adımızı yazıyoruz. Bilinen ad kısmına yine kendi adınızı, soyadınızı yazabilirsiniz.
  • Sonrasında bir kategori seçmemiz isteniyor. Size tavsiyem blogger/influencer olarak kendinizi tanıtmanız. Bu aşamada mavi tik almanızı kolaylaştıracak bir yöntemden bahsetmem gerekiyor. Arkadaşlar instagramda mavi tik başvurunuzun kabul edilme oranını yükseltmek için lütfen profilinize, bloğunuz varsa blog adresinizi, yada bir internet sitesinde (nefis yemek tarifleri, v.b. gibi) yazı yayınlıyorsanız profil linkinizi eklemeniz. Bu şekilde blogger olduğumuzu daha rahat ispatlayacağız.
  • Son olarak da nüfus cüzdanımızın ön yüzünün bir fotoğrafını yüklüyoruz ve instagram mavi tik başvurumuzu tamamlıyoruz.
  • İnstagram’da mavi tik almak için yaptığımız başvuru eğer olumlu sonuçlanırsa; 2-14 iş günü içerisinde profilimize yansıyor. Onaylanmaması durumunda hesabınız belirli kriterleri karşılamıyordur. Bir süre sonra tekrar deneyebilirsiniz.

Instagram hesabınızın etkileşimlerini arttırın.

Bir cevap yazın

KAPAT
× Whatsapp İletişim
×
×

Sepet